Складні життєві обставини – це обставини, що об’єктивно порушують нормальну життєдіяльність особи, наслідки яких вона не може подолати самостійно. Особливо ці питання гостро встають у наслідок стихійного лиха, техногенних катастроф, війни, тобто обставин яких люди не могли не передбачити, не запобігти, отже це може статись с кожним. Тому обов’язок кожної порядної людини, коли таке непередбачене лихо оминуло його власний дім, допомогти тому кого біда не оминула.

Завдання БФ «Душа та серце з Україною» в сфері допомоги в складних життєвих обставинах та внаслідок збройного конфлікту об’єднати зусилля всіх небайдужих, адже «З хати по нитці - сирота у свитці»

В сфері запобігання техногенним та природним катастрофам дозволяє, в обставинах, коли можливість катастроф можна передбачити внаслідок проведеного аналізу та висновків експертів об’єднатись громаді для попередження лиха яке є можливість оминути. Тому благодійний фонд "Душа та серце з Україною!" допомагає з акумулювати кошти потрібні для проведення відповідних заходів та пропонує небайдужим долучатись до наших проектів в цій сфері.