З 11 січня 2015 в Донецькій і Луганській областях введена система перепусток для в'їзду в зону АТО і виїзду із зони АТО. 
 
Документом, який регламентує розмежування територій на Донбасі, є Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію дотику у межах Донецької та Луганської областей, затверджений СБУ. 16 червня 2015 в силу вступили зміни до Тимчасового порядку, згідно з якими бажаючі перетнути лінію розмежування повинні отримати не пропуск, а дозвіл.
 
Дозвіл на проїзд через кордон зони АТО - це рішення Координаційної групи , на підставі якого дані про людину вносяться в електронний реєстр , а сама людина отримує право перетинати лінію розмежування у зоні АТО . При цьому проїзд між територіями дозволений тільки за певними транспортним коридорам .
 
Дозвіл дається на перетин в конкретних точках пропуску. У разі ескалації військового конфлікту чи обмежень руху в межах транспортного коридору в певному секторі , при наявності дозволу на перетин лінії зіткнення в зазначеному секторі можна перетнути лінію розмежування у інших дозволених точках. Це означає, що, наприклад, у разі обстрілі сектору в якому Ви маєте дозвіл на проїзд через блокпости , Ви можете проїхати через будь-який інший найближчий сектор.
 
Транспортні коридори для в'їзду і виїзду із зони АТО
 
Визначено шість транспортних коридорів для в'їзду і виїзду із зони АТО - чотири в Донецькій області та два в Луганській. Кожен з них має свої контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ).
 
При цьому згідно зі змінами, внесеним 16 червня 2015, перетин кордону зони АТО громадським пасажирським транспортом забороняється, за винятком нерегулярних перевезень для окремих організованих груп людей (біженців, дітей для оздоровлення та відпочинку і т.д.), при відповідному дозволі, виданому згідно рішенням Координаційного центру.
 
Перелік контрольних пунктів в'їзд - виїзд на автомобільному транспорті в Донецькій області :
1 ) Дорожній коридор « Горлівка - Артемівськ » - КПВВ « Зайцеве » ;
2 ) Дорожній коридор «Донецьк- Курахово » - КПВВ « Курахово » і КПВВ « Георгіївка » ;
3 ) Дорожній коридор « Донецьк-Маріуполь (через Волноваху ) » - КПВВ « Бугас » ;
4 ) Дорожній коридор « Новоазовськ - Червоноармійське - Талаковка - Маріуполь» - КПВВ « Гнутове ».
 
Перелік контрольних пунктів в'їзд - виїзд на автомобільному транспорті в Луганській області :
1 ) Дорожній коридор « Стаханов - Золоте - Гірське - Лисичанськ » - КПВВ «Лисичанськ » ;
2 ) Дорожній коридор «Станиця Луганська - Щастя - Новоайдар » - КПВВ « Новоайдар ».
 
 
Графік роботи блокпостів :
 
Блокпости працюють цілодобово і без вихідних , але при цьому огляд і пропуск громадян , транспорту і вантажів здійснюються :
 
- У літній період - з 6:00 до 20:00 ;
- У зимовий - з 8:00 до 17:00 ;
- В осінній та весняний періоди - з 7:00 до 18:30 або в інший час , встановлене за окремим рішенням керівника АТО .