Пакет документів для отримання дозволу і процедура отримання дозволу на перетин кордону АТО
 
Подати документи для в'їзду в зону АТО можна трьома способами:
 
1 ) особисто в Координаційному центрі або Координаційної групі,
 
2 ) відправивши документи на адресу Координаційної групи за допомогою традиційної пошти , поштових компаній або по електронній пошті,
 
3 ) шляхом передачі документів через блокпости першого рубежу на відповідному напрямку руху.
 
Подати документи не потрібно приїжджати в координаційний центр за підтвердженням про дозвіл на в'їзд і виїзд із зони АТО . З ним повинні зв'язатися або по телефону, або по електронній пошті і повідомити результати розгляду документів .
 
Для того , щоб отримати дозвіл на проїзд , потрібно подати наступний пакет документів :
 
1. Заяву, в якій описаний маршрут пересування (населені пункти , блокпости і контрольні пункти в'їзду-виїзду ), мета і терміни знаходження в зоні АТО 
2.Копія документів, що засвідчують особу (відповідно до п.1 ст.2 Положення про прикордонний режим, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 27 липня 1998 року № 1147).
3. Документ, який підтверджує перебування на території України на законних підставах (для іноземців та осіб без громадянства). Особі без громадянства або іноземцю необхідний документ, що засвідчує особу, з особистими даними, переведеними на українську мову, а також документ, який підтверджує, що його перебування на території України є законним. До цього ж переліку включений документ, в якому зазначена мета в'їзду на контрольовану територію.
4. Копію сторінки паспортного документа або документа , що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними особи, з перекладом на українську мову, завіреним у встановленому порядку ( для іноземців та осіб без громадянства);
5. Документ (і його копія) , що підтверджує мету в'їзду на контрольовану / неконтрольовану українською владою територію :
- Документ , який підтверджуватиме проживання в зоні АТО ;
- Довідка про місце поховання близьких в зоні АТО ;
- Телеграма, завірена закладами охорони здоров'я, про смерть або хвороба близьких осіб на неконтрольованій (контрольованої) території;
- Документи, що підтверджують право власності на об'єкти нерухомості, які знаходяться на неконтрольованій (контрольованої) території;
- Клопотання або погодження Міністерства закордонних справ України;
- Інші документи, які можуть підтвердити мету в'їзду на неконтрольовану (контрольовану) території - довідка про хворобу близьких, які проживають в зоні АТО або поза нею, довідка з роботи або т.п.
Також у разі перетину лінії зіткнення разом з дитиною серед документів повинна бути копія його свідоцтва про народження.
 
У разі подання документів засобами електронного зв'язку , подаються їх електронні копії .
Інформацію про видачу дозволу заявник отримує на електронну адресу, вказану в заяві фізичної особи . При надходженні заяви на електронну пошту Координаційної групи і Координаційного центру заявник отримує автоматичний відповідь -підтвердження про надходження звернення до адресата .
Документи , які надходять в Координаційну групу , реєструються і передаються для перевірки та прийняття рішення відповідним співробітникам за функціональними напрямами ( МВС , Державна фіскальна служба , Державна прикордонна служба , СБУ). Прийняття рішення про видачу дозволу на проїзд не дає права проїзду через блокпости без проведення відповідного огляду та перевірки.