Міністерство тимчасово окупованих територій представило концепцію щодо забезпечення переселенців соціальним житлом.
Є кілька варіантів умов, на яких
тимчасово переміщені особи (ВПО) зможуть отримувати від держави будинку або квартири. Оренда, право користування до закінчення конфлікту, можливий подальший викуп. Надалі ця концепція повинна стати законопроектом. Її автори з міністерства кажуть, що вони перші системно підійшли до проблеми забезпечення переселенців житлом. Але чиновники з інших відомств нарікають, що у держави немає грошей, щоб дати людям стільки житла. Міжнародні експерти стверджують, що Україна за підтримки міжнародних донорів здатна реалізувати право переселенців на житло протягом декількох років. Потрібна лише політична воля.
Міністерство тимчасово окупованих територій представило на обговорення чиновників і переселенців концепцію щодо забезпечення житлом ВПО. Житло має надаватися людям безкоштовно, проте умов може бути кілька. Варіант №1: квартиру дають родині безкоштовно, проте люди відмовляються від свого житла на окупованій території на користь держави. Варіант №2: людям надають квартиру і після закінчення конфлікту вони роблять вибір, то чи залишитися в ній, то чи повернутися додому. Варіант №3: житло дається в користування, проте після закінчення конфлікту люди з нього з'їжджають. Головна мета - забезпечити житлом найбільш незахищених переселенців. За словами радника міністра з питань тимчасово окупованих територій О. Цибулько «Цільова аудиторія цих концепцій - це люди у яких немає грошей, які їли живуть від зарплати до зарплати, таких сімей багато. Це люди, які не можуть скористатися законопроектом 4550 - взяти пільговий кредит, або 50% заплатити за житло, щоб держава допомогла 50%. Три роки в цьому напрямку нічого не робилося, Міністерство ВПЛ першою підійшла до цього питання, до нього ніхто не наважувався підійти ».
Згаданий ЗУ "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва" з врахуванням змін внесених законопроектом 4550 який зокрема передбачає пільговий кредит або часткову компенсацію вартості житла. Але  закон досі не фінансують з бюджету не дивлячись на неодноразові заклики переселенців.
Щонайменше сам факт розробки концепції вирішення житлових питань ВПО говорить про те, що держава вже почала замислюватися. Більш того, держава йде паралельно з прийнятим законом 4550, і якщо ця концепція перетвориться в законопроект, то буде розширено доступ ВПО до пільгового житла. На сьогоднішній день люди із зони військових дій не виїжджають, бо на Україні не вирішено питання житлового забезпечення. Як тільки ця програма буде запущена, переселенців стане в два рази більше. Найреальніший варіант це створити широкий вибір: для громадян, які можуть працювати і заробляти, це повинен бути пільговий кредит, для соціально незахищених або осіб непрацездатного віку це повинно бути пільгове соціальне житло.
Якщо законопроект про соціальне житло для ВПО буде прийнятий і під нього виділять гроші, то в першу чергу забезпечуватимуться багатодітні сім'ї, інваліди, батьки-одинаки. За кожну з перерахованих позицій будуть нараховуватися бали і сім'я буде просуватися вгору по списку.