Права́ людини — це природні можливості людини, що забезпечують його життя, людську гідність і свободу діяльності у всіх сферах суспільного життя. За сферами реалізації права людини розрізняють на особисті, політичні, соціальні, екологічні, економічні, культурні та інформаційні.
Особливу увагу при цьому приділяється питанням набуття цих прав та їх захисту як гарантії справедливості, яка є запоруку мирного та поетапного розвитку суспільства та економіки, за відсутності революцій та глобальних суспільних конфліктів, що шкодять сталому розвитку суспільства та держави. 
Україна на своєму прикладі довела, що відсутність державних гарантій прав людини, та їх відновлення у разі порушення, призводить до постійних змін внутрішнього та зовнішньо політичного курсу країни, революцій, зростанню радикальних та сепаратиських настроїв, шкодять економіці країни та призводять до стабільного падіння рівня життя населення в Україні. 
Благодійний фонд «Душа та серце з Україною!» вважає проектну допомогу в цих сферах одним з найважливіших напрямків своєї діяльності, та пропонує всім небайдужим, об'єднати зусилля для того, щоб Україна відійшла від безпідставної декларації прав людини до забезпечення їх державних та суспільних гарантій.